6. Sempozyum Şubat 2020 Düzenleme Kurulu

Düzenleme Kurulu Başkanı

Uz. Psk. Duygu Doğdu

Uludağ Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ile Uludağ Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği lisans mezunuyum. Yine Uludağ Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü İlköğretim Bölümünde Yüksek Lisans yapıyorum. Tez dönemindeyim. Aynı zamanda Kent Üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansına devam ediyorum. 3 yıl Doğa Koleji bünyesinde görev aldım. Şu anda birkaç anaokulunda kurum psikoloğu olarak çalışmaktayım. Beylikdüzü ve İncirli’ de anlaşmalı olduğum ofislerde kendi danışanlarımı görüyorum. Aynı zamanda anlaşmalı olduğum diğer kurumlarda ergenler ile kaygı ve motivasyon konusunda grupla psikolojik danışma yapmaktayım. Öğrencilerin kişisel ve mesleki alanda gelişmeleri doğrultusunda çalışmalar yapıyorum . Zaman zaman kurum çalışanlarına, velilere, öğrencilere ve belediyelere alanım ile alakalı konularda seminerler veriyorum. Aktif olarak bireysel ve grupla psikolojik danışma yapıyorum. Türkiye Psikoterapi Derneği ve Türkiye Hipnoz Derneği üyesiyim. Wisc-r Zeka Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Frostig Görsel Algı Testi, Burdon Dikkat Testi, D2 Dikkat Testi, Projektif Çocuk Değerlendirme Testleri, Çocuk Değerlendirme Envanter ve Ölçekleri, Objektif Çocuk Değerlendirme Testleri ve Dil Gelişim Testi,Denver Testi, Temel Kabiliyetler Testi, AGTE, kaygı- obsesyon- panik atak- anksiyete- depresyon testleri gibi bir çok psikolojik testin uygulama yeterliliğine sahibim. Geçtiğimiz yıl Uz. Dr. Tahir Özakkaş’ ın verdiği 17. Bütüncül Psikoterapi eğitimine başladım. Toplamda 4 yıl süren bu eğitimde kişinin ruhsal yapısı psikodinamik, davranışçı, bilişsel, aile terapisi, Gestalt terapisi, vücut psikoterapileri, nesne ilişkileri teorileri, psikanalitik benlik psikolojisi ve işlemsel analiz yaklaşımları dinamik bir sistem perspektifinde düşünülür. Her davranış kısmi bir açıklama sağlar ve terapistin yaklaşımının diğer yönleriyle entegre edilir. Bütüncül Psikoterapide kullanılan psikoterapi müdahaleleri, normal gelişimde kesintiler olduğunda kullanılan kendini koruyucu savunmaları açıklayan gelişimsel araştırma ve teorilere dayanmaktadır. Psikoterapi alanında uzman yetiştirmeyi amaçlayan bu eğitim ile alanımda daha başarılı olmayı hedefliyorum.

Düzenleme Kurulu Üyeleri

Psk. Dan. Aysun Şeker

1989 İstanbul doğumlu Aysun Şeker ilköğrenimini İstanbul’ da lise öğrenimini ise Çankırı’ da tamamladı. 2011 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nden mezun oldu. 2012- 2016 yılları arasında Diyarbakır’ da Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı çeşitli eğitim kurumlarında Psikolojik Danışman olarak çalıştı. 2016 yılından itibaren ise görevine İstanbul’ da devam etmektedir. 17. Dönem Bütüncül Psikoterapi Eğitimi Teori Aşaması (Uzm. Dr. Tahir Özakkaş 2018-2019), Cinsel Terapi Eğitimi (Cem Keçe 2018), Güdülenme Sistemleri ve Öznellerarasılık Atölye Çalışması (Joseph D. Lichtenberg 2019) eğitimlerini tamamladı. Halen Bütüncül Psikoterapi Eğitimi’ ne devam etmekte olan Şeker Bireysel terapi ve Cinsel terapi alanlarında çalışmaktadır.

Uz. Psk. Esra Akcan

Afyonkarahisar doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Afyonkarahisar’da tamamlamıştır. Lisans eğitimini Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nde, Yüksek Lisans eğitimini İstanbul Gelişim Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü’nde tamamlamıştır. İstanbul Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde staj yaptı. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı rehberlik ve araştırma merkezlerinde, lise ve ortaokullarda psikolojik danışman olarak çalıştı, Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Biriminde görev yaptı. Afyon Mavi Kelebek Psikolojik Destek ve Eğitim Derneği’nin Kurucu-Başkanı olan AKCAN’ın katıldığı eğitim ve kongreler şu şekildedir:

2.Ulusal Bütüncül Psikoterapi Kongresi – 1.Ulusal Klinik Hipnoz Kongresi

Aile Danışmanlığı Eğitimi – Evlilik ve Çift Terapisi Eğitimi – Boşanma Terapisi Eğitimi – Cinsel Terapi Eğitimi – Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi – Duygu Odaklı Bireysel Terapi Eğitimi – Hipnotik Yeniden İşleme Terapisi Eğitimi- Temel Hipnoz Teknikleri Eğitimi – EMDR Eğitimi – Oyun Terapisi Eğitimi – NLP – Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi – Diksiyon Eğitimi – Beden Dili Eğitimi – Etkili İletişim Eğitimi – 0-18 Yaş Aile Eğitimi – Wisc-r Zeka Testi Eğitimi – Waıs Zeka Testi – Standford Binet Zeka Testi – Projektif Testler Eğitimi – Objektif Testler Eğitimi – Akıl ve Zeka Oyunları Eğitimi – MMPI Eğitimi

Bütüncül Psikoterapi Eğitimi (devam ediyor)

 

Klinik Psk. Merve Coşkun Halis

1994 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğretim dönemlerini İstanbul’da tamamladı. Evli ve İstanbul’da ikamet etmektedir. 2017 yılında tamamlamış olduğu Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi lisans eğitimini takiben, 2018-2019 yılları arasında İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nin Sosyal Bilimler Fakültesi Klinik Psikoloji lisans üstü eğitimini tamamladı. Lisans eğitiminin yanında eğitim geçmişine, 2016 – 2017 yıllarında Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nden PDR Formasyonunu ekledi. 2017 yılında, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Çemberlitaş Anadolu Lisesi PDR Formasyonu stajı için Öğretmenlik uygulamasını tamamladı. 2016 yılında, alan çalışmaları ve gönüllü staj adına, Türkiye Alzheimer Derneği Gündüz Yaşam Evi ve Evde Bakım Yaşlı Hizmet Merkezinde bulundu. Alan çalışmalarına ek olarak Dr. Psk. Çisem Uzun’un bünyesinde Canım Ruhum Psikolojide staj çalışmalarını devam ettirdi. 2018 yılında başlamış olduğu Psikoterapi Enstitüsü Derneği bünyesinde 48 ay sürecek olan (teorik, formulasyon, supervizyon aşamaları şeklinde) teorik yılını tamamlamış bulunduğu 17. Bütüncül Psikoterapi Eğitiminin devam etmekte olan kursiyeridir. Hollanda EFT Başkanı, ISEFT Kurul Üyesi, Klinik Psikolog, Psikoterapist Juliette Becking’ten Türkiye Duygu Odaklı Terapi Enstitüsü bünyesinde, 4. Duygu Odaklı Bireysel Terapi Eğitimi’ni (Düzey I-II) (Mart-Nisan 2019) tamamladı. Klinik Hipnoz Akademisi Eğitim ve Danışmanlık bünyesi altında HYT Workshop (Hipnotik Yeniden İşleme Terapisi) (9-10 Mart 2019) eğitimini tamamladı. 17-18-19 Mayıs 2019’da yapılmış olan Dr. Joseph D. Lichtenberg ile (Motivational Systems and Intersubjectivity Workshop) Güdülenme Sistemleri ve Öznelerarasılık Atölye Çalışmasına katıldı. 21-22-23 Eylül 2018 ‘de düzenlenmiş olan 2. Ulusal Bütüncül Psikoterapi Kongresi‘ nde bulundu. 29-30 Kasım-1 Aralık 2019’ta planlanmış olan 2. Ulusal Klinik Hipnoz Kongresi’nde bulundu. 8 Nisan 2018’de WISC-R Zeka Test Uygulayıcı Eğitimi’ni tamamladı. Yrd. Doç. Dr. Nüket İşiten tarafından Tanı Terapi Enstitüsü bünyesinde Çocuk-Ergen Psikopatolojisi Eğitimini tamamladı.

Psk. Dan. Öznur Altay

1987 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlköğretim ve liseyi Aksaray’da tamamladı. 2005 yılında girdiği Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Ana Bilim Dalı’ndan 2009 yılında mezun oldu. 2009 yılında Rehber Öğretmen olarak İstanbul’a atandı. 2011 yılında evlendi, 2013 yılında anne oldu. 2018 yılında başladığı bütüncül psikoterapi eğitiminin teorik dönemini tamamlamış olup, eğitimin formülasyon dönemine devam etmektedir. Halen İstanbul’da okul psikolojik danışmanlığı/rehber öğretmenlik görevini yürütmektedir.

Psk. Dan. Rabia Karaslan

İlkokul ortaokul ve lise eğitimini Zonguldak’ta tamamladı. 2013 yılında Sakarya Üniv. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun oldu. 2013 yılında İstanbul’da MEB’e bağlı bir liseye atandı. Darıca Anaokulunda görevine devam etmektedir.

Psk. Dan. Sümeyye Nur Türkoğlu

Psikolojik Danışman Sümeyye Nur Türkoğlu, 2017 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünden mezun olmuştur. Objektif ve Projektif Testler Eğitimi, Çocuk Resimlerinin Psiko-Pedagojik Açıdan İncelenmesi Eğitimi, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Duygu Odaklı Bireysel Terapi, Bütüncül Psikoterapi Teori eğitimini tamamlamış, Bütüncül Psikoterapi Formulasyona halen devam etmektedir. Beraberinde Çocuk ve Ergen Terapileri üzerine eğitim almaktadır.

Mezuniyetin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Çocuk Eğitim Biriminde görev almış ve halen çalışmayı sürdürmektedir. Bununla birlikte anlaşmalı danışma merkezlerinde çocuk,ergen ve yetişkinlere psikolojik danışma hizmeti vermektedir.

Psk. Ömer Bilgiç

Kadıköy’de doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Darıca/Kocaeli’de tamamlamıştır. 2010 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü ön lisansını bitirmiştir. Ardından Psikoterapi Enstitüsü’nde çalışmaya başlamıştır. Sırasıyla Bilgi-İşlem, Sekreterya-Muhasebe, Halkla İlişkiler, Teknik İşler ve İdari İşler birimlerinde çalışmıştır. Çalışma hayatı devam ederken İstanbul Medipol Üniversitesi Psikoloji Bölümü’ne girmiş ve 2018 yılında tamamlamıştır. Şu anda Psikoterapi Enstitüsü’nde İdari İşler görevinin yanı sıra Bütüncül Psikoterapi Eğitimi’ne devam etmektedir. Aynı zamanda Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans programına devam etmektedir.

Araç çubuğuna atla