3.Sempozyum Ağustos 2019 Düzenleme Kurulu

Emrah ERGİN

Hekim, Psikoterapist

Karabük’te doğdu. İlk ve orta öğretimini Karabük’te tamamladı. Üniversite eğitimini Antalya’da sürdürdü.  Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 6 yıl Cizre’de, 2 yıl Çankırı’da   Sağlık Grup Başkanlığı, sağlık ocağı hekimliği, aile hekimliği ve ambulans komuta kontrol merkezi hekimliği görevlerinde bulundu. UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri)’de hekim olarak yer aldı. Çeşitli toplumsal organizasyonlarda görev aldı. 4 yıl önce devlet memurluğu görevinden ayrılarak İstanbul’a yerleşti. 2 yıl Balıklı Rum Hastanesi’nde 2 yıl Fransız Lape Hastanesi’nde madde bağımlılığı ve psikiyatri alanında çalıştı. Psikoterapi Enstitüsü’nde Bütüncül Psikoterapi eğitimi aldı. Halen İde Terapi Merkezi’nde aynı alanda bireysel psikoterapist olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Baycan Orkun ÇELİK

Uzm. Klnik Psikolog – Psikoterapist

Uzmanlık Alanları:

Ergen&Yetişkin Terapileri

Uzman Psikolog/ Psikoterapist Baycan Orkun ÇELİK Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans eğitiminin ardından Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programın tamamlamıştır.

Baycan Orkun ÇELİK Bütüncül Psikoterapi, Çift ve Aile Terapileri, Hipnoz ve birçok test eğitimi gibi farklı alanlarda uzman kişi ve kurumlar tarafından verilen çok sayıda ve uzun süreli eğitim ve süpervizyon almış ve almaya devam etmektedir. Çelik, ergen ve yetişkinlere yönelik psikoterapi hizmeti vermektedir.   

 

Merve KANDEMİR ÇETİNTAŞ

Uzm. Klnik Psikolog – Psikoterapist

1989 yılında İstanbul’da doğdum. İlk, orta , lisans ve yüksek lisans eğitimimi İstanbul da tamamladım.2008-2013 yılları arasında Maltepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünü bitirdim. Aynı zamanda 2012-2013 yılları arasında Üsküdar Rehberlik ve Araştırma Merkezinde staj yaptım.2013 yılında rehber öğretmen ve psikolojik danışman olarak Kocaeli’nin Çayırova ilçesinde Ortaokula atandım.6 yıldır rehber öğretmen ve psikolojik danışman olarak görev yapmaktayım. 2018-2019 yılları arasında Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimimi tamamladım.Bunun yanında çocuk-ergen yetişkin ve ailelerle çalışmaktayım.

Nilüfer ÖNDER

Uzm. Psikolog

1985 istanbul doğumluyum. 2007’de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra 2013 yılında ”iş hayatında iletişimin Önemi”adlı proje ödevi ile İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ”Kariyer Danışmanlığı” bölümünde yüksek lisansını tamamladım. Neslihan ZABCI tarafından Projektif testler derneğinin verdiği Rorschach Çocuk Mürekkep Testi Eğitimini aldım. Davranış Bilimleri Ensititüsü EMDR terapisi eğitimini bitirdim. Özel eğitim alanında zihinsel engelli ve otistik çocuklarla üniversite öğrenimi sırasında başladığı terapi çalışmalarına mezun olduktan sonra ailelere bireysel danışmanlık hizmeti ve konferanslar vererek devam ettim. 2009 yılında adalet bakanlığında, mahkumlara bireysel danışmanlık hizmeti vermiş, mahkumların nasıl rehabilite edilmesi ve nerelerde bulundurulmasına dair programlamaların oluşturulması, personel ve mahkumlar için organizasyonlar ve seminerler hazırlanması görevinde bulundum.

Eğitim alanına daha fazla faaliyet gösterebilmek için bir eğitim firmasında pek çok sosyal sorumluluk projesinde eğitimci olarak katıldım, eğitim içeriklerinin hazırlanmasında katkıda bulundum. 2011 yılında insan kaynakları departmanında kariyer planlama uzmanı olarak çalışmalarına devam ettim. 2012 yılında Dengeli yaşam danışmanlık merkezinde bireysel danışmanlık yapmaya başladım. Oyun Terapisi, Cinsel Terapi ve Çift Terapisi Eğitimlerimi tamamlayarak bu alanlardaki teorik ve pratik bilgimi geliştirdim.

Tüm bu aldığım eğitimlerin sentezini, yaratıcı ve esnek bir şekilde kullanarak kariyer danışmanlığı, depresyon ve duygu durum bozuklukları, sosyal fobi ve panik atak, travma sonrası stres bozukluğu, anksiyete bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluk, psikosomatik rahatsızlıklar, cinsel işlev bozuklukları, iş ve sosyal hayatta yaşanan sıkıntılar, okul başarısızlığı ve sınav kaygısı gibi konularda profesyonel destek vermekteyim.

Yasemin ŞAHİN

Psikolojik Danışman

Psikolojik Danışman Yasemin Şahin, 2012 yılında Pamukkale Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimi boyunca ”Çocuk ve Ergen Psikoterapisi”, ”Aile Danışmanlığı”, ”Çocuklarda Uygulanan Projektif/Objektif Testler”, ”Zeka ve Kişilik Testleri”, ”İnsan Kaynakları Yönetimi” gibi uzmanlık alanlarında eğitimlerini tamamlamıştır. Aynı zamanda Psikolojik Danışma ve Rehberlik . Psikoloji, Ruh Sağlığı alanlarında sayısız seminer, sempozyum ve eğitimlere katılmıştır. Halen Psikoterapi Enstitüsü bünyesinde Bütüncül Psikoterapi eğitimine devam etmektedir.
Mezuniyetinin ardından 2012-2014 yılları arasında ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Okulları’nda Psikolojik Danışman olarak görev yapmıştır.
2014 yılının Eylül ayında memleketi Alanya’ya dönüş yapmış ve meslek hayatına Alanya’da devam etmeye başlamıştır.
Ocak 2015 tarihinde Yasemin Şahin Eğitim ve Psikolojik Danışma merkezini Alanya’da hizmete açmıştır. Merkezde çocuklara,ergenlere, ailelere ve yetişkinlere psikolojik danışma hizmeti vermektedir.

 

Dr. Murat BALOĞLU

1968 Uşak doğumludur.İlk ve orta öğretimini Uşak ta tamamlamış lise eğitimi için Eskişehir gelmiş aynı şehirde Anadolu üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra yine Osmangazi üniversitesi tıp fakültesinde Beyin ve Sinir Cerrahisi ihtisası yapmıştır.1999 yılından beri Nöroşirürji uzmanı olarak çalışmaktadır. 2016 yılında Psikoterapi Enstitüsünde 15. BPT eğitimine başlamış şuan Formülasyon aşamasındadır. Evli ve 2 erkek çocuk babasıdır.

Psk. Dan. Mehmet Emin ZEYBEK

Araç çubuğuna atla