4.Sempozyum Haziran 2019 Düzenleme Kurulu

İshak BÜYÜKYILDIRIM (Düzenleme Kurulu Başkanı)

Klinik Psk/Psikoterapist İshak BÜYÜKYILDIRIM, Hekimhan’da doğmuştur. İlköğretim ve lise eğitimini Malatya’da tamamlamış, 2010 yılında İnönü Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik danışmanlık bölümünden mezun olmuş ve aynı yıl çalışma hayatına başlamıştır. Ardından Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde Eğitimde Psikolojik Hizmetler ve Esenyurt üniversitesinde Klinik Psikoloji olmak üzere iki alanda yüksek lisans yapmıştır.  Ayrıca EMDR eğitimi, cinsel terapi eğitimi, , çocuk ve ergenlerde bilişsel davranışçı terapi, kısa süreli çözüm odaklı terapi,  Moxo  uygulayıcı  eğitimi, bağımlılık gibi birçok alanda eğitimler almış ve çeşitli kongrelerde bildiri ve panel sunumları yapmıştır.  Bütüncül psikoterapi eğitiminin teorik aşamasını tamamlamış ve halen formülasyon aşamasına devam etmektedir. Bu süreçte Çocuk, yetişkin ve çiftler ile terapilerine devam etmektedir.

 

Elife BOYDAŞ

Ordu’da doğdu. İlköğretim ve liseyi Tokat Niksar’da tamamladıktan sonra lisans eğitimini İstanbul Maltepe Üniversitesi psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümünde tamamlamıştır.  2014 yılından itibaren okulların rehberlik servisinde çalışmayaya başlamıştır. Çocuk, ergen ve yetişkinlerde bireysel terapiler yürütmektedir. Bütüncül psikoterapi teori eğitimini tamamlamış formülasyon aşması hala devam etmektedir. İki yıl Diyarbakır’da görev yaptıktan sonra İstanbul’da bir okulunda psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisinde görevine devam etmektedir. Hipnoterapi eğitim almış olup bireysel terapilerinde psikoterapi ile birlikte kullanmaktadır. Mesleki gelişimine katkıda bulunmak amacıyla eğitim ve kongreleri katılmaya devam etmektedir.

 

Abdullah KORKMAZ

Konya doğumlu  İlköğretim ve Lise eğitimini konya da tamamladı. Pamukkale  Üniversitesi rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümünden 2009 yılında mezun olduktan sonra mesleğe rehber öğretmen olarak başladı. mesleki kariyerini psikoterapistliğe doğru yöneltme kararının ardından eğitimlere ağırlık verdi. Çalışma alanını çocuklar ve çiftler olarak belirledi. Çocuk testleri uygulayıcısı ve oyun terapisti ve çift terapisti olarak çalışmaya devam etmektedir.

 

     Betül YORGUNLAR

1980 İstanbul doğumlu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’ da,  lise öğrenimini Samsun’ da tamamladı. 1997’ de Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı, 2003 ‘ de mezun oldu. 2004-2009 Yılları arasında Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisası yaptı. 2009 yılından beri Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olarak görev yapmaktadır. Psikoloji alanına olan ilgisinden dolayı 2017 yılında Bütüncül Psikoterapi eğitimine başlayıp şu anda eğitiminin formulasyon aşamasındadır. Ayrıca Yakın Doğu Üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı yapmakta  ve Varoluşçu Akademi bünyesinde “Temel Varoluşçu Analiz Eğitimi” almaktadır.

 

Aşkın HASKAYA SUNA

Klinik Psk/Psikoterapist Aşkın HASKAYA SUNA, 1976 yılında Kars’ta doğdu. İlköğretim ve liseyi İstanbul’da bitirdi 1995-1999 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitirmiştir. Farklı kurumlarda psikolog ve psikolojik danışman olarak çalışmıştır. 2007-2009 yılları arasında İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji bölümünde yüksek lisans eğitimimi tamamlamıştır. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi- İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp ve Cerrahpaşa Tıp Fakültelerinin  Psikiyatri Bölümünün farklı servislerinde staj ve uygulamalı eğitim almış, diyaliz merkezinde hasta ve yakınları ile çalışmıştır. Çocuk-ergen ve yetişkinlerle çalışmakla birlikte farklı kurum kuruluşlardan eğitimler almaya devam etmektedir. Halen İstanbul/Bakırköy’de bulunan İnsula Psikoloji’de ergen ve yetişkinlerle çalışmaya devam etmektedir. Aynı zamanda Psikoterapi Enstitüsü üyesi ve öğrencisidir.

Araç çubuğuna atla